2016-03-23

GALA 90-LECIA ODDZIAŁU RADOMSKIEGO SEP

Dnia 21 października 2011 r. odbyła się uroczysta Gala z okazji obchodów Jubileuszu 90-lecia Oddziału Radomskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich.  Uroczystość uświetnili przedstawiciele Naszych firm partnerskich, współpracujących, Nasi członkowie oraz zaproszeni Goście.
     Serdecznie dziękujemy za udział w Gali Wiceprzewodniczącej Sejmiku Wojewódzkiego Bożennie Pacholczak, Wicewojewodzie Mazowieckiemu Dariuszowi Piątkowi, Staroście Radomskiemu Mirosławowi Ślifirczykowi, Wiceprezydentowi Miasta Radomia Krzysztofowi Ferensztajnowi, Prezesowi Zarządu Głównego SEP Jerzemu Barglikowi, Prezesowi Zarządu RFSNT NOT Waldemarowi Fabirkiewiczowi oraz wszystkim przybyłym Gościom.

W ramach Gali wręczone zostały odznaczenia Państwowe i Stowarzyszeniowe dla członków Stowarzyszenia, zasłużonych w pracy na rzecz rozwoju elektryki na terenie Ziemi Radomskiej oraz podziękowania za owocną i wieloletnią współpracę. Przedstawiona została również skrócona historia Oddziału Radomskiego SEP. Gala była także miejscem spotkania głównych przedstawicieli środowiska elektrycznego naszego regionu. Uczestnicy wydarzenia otrzymali zestawy pamiątkowe wraz z Monografią wydaną z okazji 90 – lecia istnienia Oddziału Radomskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich.
     Po części oficjalnej odbył się koncert Krzysztofa Daukszewicza oraz spotkanie koleżeńskie.

Serdeczne podziękowania za współpracę pragniemy złożyć: Elektrowni „Kozienice” S.A., Urzędowi Dozoru Technicznego z Warszawy, PSE „Wschód” S.A. Radom, oraz „Trans-energo” S.A. Radom.

W bieżącym 2011 roku – roku obchodów jubileuszu 90-lecia istnienia, liczący prawie 500 członków Oddział Radomski SEP zorganizował następujące wydarzenia:
• szkolenia, seminaria, prezentacje firm,
• konkurs na najlepszą pracę inżynierską i magisterską dla studentów kierunku Transport i Elektrotechnika PR,
• akcje „Krew dla energetyki” – organizowane przez Koło przy Zakładzie Energetycznym Zwoleń,
• działania związane z upamiętnieniem postaci prof. W. Krukowskiego, patrona naszego Oddziału, patronat Oddziału, medal, ulica,
• międzynarodowe seminarium poświęcone pamięci i działalności naukowej prof. W. Krukowskiego pod patronatem Komitetu Elektroniki PAN,
• konkurs fotograficzny – „Człowiek i elektryczność”,
• konferencję w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu – „Odnawialne źródła energii a procesy zmian klimatycznych na świecie”,
• cykl odczytów dotyczących nowoczesnej elektroniki organizowane przez Koło przy Zespole Szkół Elektronicznych w Radomiu przy współpracy wykładowców Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej,
• imprezy integracyjne, Bal Elektryka, Światowy Dzień Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego, wycieczka techniczno – krajoznawcza.