ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII - NOWA SEKCJA W OR SEP

W kwietniu 2012 r. przy Oddziale Radomskim SEP została powołana Sekcja Odnawialnych Źródeł Energii.

Postawowymi celami Sekcji jest prowadzenie działań m. in. w zakresie:
   • szkoleń,
   • doradztwa,
   • organizowania prezentacji, seminariów i konferencji,
   • wykonywanie analiz opłacalności wykorzystywania OZE.

W warunkach krajowych energia OZE obejmuje energię:
   • promieniowania słonecznego,
   • wiatru,
   • zasobów geotermalnych (z wnętrza Ziemi),
   • wodnych,
   • stałej biomasy,
   • biogazu i biopaliw ciekłych.

Energia odnawialna jest to energia uzyskiwana z naturalnych, powtarzających się procesów przyrodniczych. Odnawialne źródła energii (OZE) stanowią alternatywę dla tradycyjnych pierwotnych nieodnawialnych nośników energii (paliw kopalnych). Ich zasoby uzupełniają się w naturalnych procesach, co praktycznie pozwala traktować je jako niewyczerpalne.
Pozyskiwanie energii z OZE jest w porównaniu do źródeł kopalnych, bardziej przyjazne środowisku naturalnemu. Wykorzystywanie OZE w znacznym stopniu zmniejsza szkodliwe oddziaływanie energetyki na środowisko naturalne, głównie poprzez ograniczenie emisji szkodliwych substancji, zwłaszcza gazów cieplarnianych.

Wszystkich chętnych do udziału w pracach sekcji serdeczne zapraszamy i prosimy o kontakt na adres radsepoze@interia.pl

Zapisy przyjmuje również sekretariat Oddziału. dane kontaktowe na stronie.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Nie tylko członków SEP.

Sekcję prowadzi kolega Radosław Gutowski